igazgató helyettes

felső tagozat és gimnázium

Tóth Árpádnak hívnak, a nyitrai Konstantin Filozófus Egyetemen végeztem biológia-kémia szakon. A gútai egyházi iskolában 2005-től tanítok, ahol néhány éve az igazgatóhelyettesi teendőket is ellátom.

Pedagógiai munkám során igyekszem a diákokat nyitottságra, egyenességre, tiszteletre nevelni. Megtanítom őket arra, hogy a dolgokban a pozitívat, az értéket keressék. Aktív sportolóként a mozgásra, a sportolásra buzdítom őket. Nagyon szeretem az iskolai rendezvények, programok szervezését, az új lehetőségek felkutatását iskolánk diákjai számára.

A tanítási órákon a tananyagot szeretem a saját életemből vett példákkal alátámasztani. Arra törekszem, hogy az ismereteket ne csak átadjam, de megmutassam a köztük lévő összefüggéseket is.

Osztályfőnökként sok időt töltök együtt az osztályommal, nagyon jól ismerjük egymást, a derű, a humor szinte mindig jelen van kis osztályközösségünkben. Ugyanakkor következetesen, világosan értelmezhető szabályok szerint vezetem őket. Az osztályban minden diák véleménye számít, a problémákat azonnal orvosoljuk. Nyitott vagyok minden jó ötletre a diákok részéről, de elvárom én is a nyitottságot és egyenességet részükről. Egyházi iskola tanáraként fontosnak tartom a keresztény szellemben történő nevelést, amely során összhangot próbálunk teremteni hit, műveltség és élet között.