• HEURÉKA! III. Magyar Tudománytörténeti Vetélkedő

20. 5. 2021

Világjáró magyarok

Tisztelt Igazgatónő/Igazgató Úr, Kedves Kolléga!

Iskolánk, a gútai Nagyboldogasszony Egyházi Iskolaközpont meghirdeti a

HEURÉKA!

III. Magyar Tudománytörténeti Vetélkedőt

Világjáró magyarok

címmel az alapiskolák 7-9. évfolyama számára.

A vetélkedőre szlovákiai magyar alapiskolák háromfős csapatainak jelentkezését várjuk. A versenyt a járványügyi helyzet miatt a szervező csapat újragondolta, a szakirodalmat az előző évekhez képest lerövidítette. A verseny kissé rendhagyó módon, ONLINE megy végbe. Tervezetten két részletben valósulna meg:

1. Az első részben egy kreatív beküldendő feladat szerepel, amelyet a csapatoknak legkésőbb 2021. május 31-ig kell visszaküldeni.

2. A második rész egy feladatlap, amelyet egy adott időkorláton belül elektronikusan kell megoldani.

Erre a részre 2021. június 10-én kerül sor.

A tudománytörténeti vetélkedőn résztvevő diákok és felkészítő tanáraik értékes könyvjutalommal és egyéb ajándéktárgyakkal gazdagodnak. Reméljük, hogy felhívásunk felkeltette érdeklődésüket és csapatukkal beneveznek a Heuréka vetélkedőre.

Jelentkezési határidő: 2021. május 21. (péntek)

A versennyel kapcsolatos további információk a www.heureka-alapiskolaknak.blog.hu weboldalon találhatók (a jelentkezési lap is innen tölthető le).

Tisztelettel

Tóth Árpád

igazgatóhelyettes

Nagyboldogasszony Egyházi Iskolaközpont, Gúta

• Tanulmányi verseny

20. 5. 2021

Bibliai ismeretek

Tisztelt Igazgatónő, Igazgató Úr!

Tisztelt Hitoktató!

A Nagyboldogasszony Egyházi Iskolaközpont a Szlovákiai Magyar Pedagógusok Szövetségével együtt Bibliaversenyt szervez alapiskolás diákok részére.

A verseny megnevezése: Bibliai ismeretek

Téma: Mózes

A verseny típusa: levelező

Célcsoport:       Alapiskola felső tagozatos diákok (6.,7.,8. esetleg 9. évfolyam)

Nevezés:          3 tagú csapatok jelentkezését várjuk elektronikusan (cerkevnn@cgymkolarovo.edu.sk, iskola neve, csapat tagjai, segítő pedagógus, email cím, amelyre küldhetjük a feladatokat)

Határidők:        -     Jelentkezési határidő: 2021. május 31.

• A feladatok kiküldésének ideje: 2021. június 4. (elektronikusan, a jelentkezéskor megadott email címre)
            • A feladatok beküldésének ideje: 2021. június 11.
            • A verseny kiértékelése: 2021. június 18.

A feladatok beküldésének módja választható:

Az Önök iskolájából is várjuk a csapatok jelentkezését!

A verseny megszervezését és ajándékait a társszervező a Szlovákiai Magyar Pedagógusok Szövetsége biztosítja az Emberi Erőforrások Minisztériuma pályázatán keresztül.

Tisztelettel

Mgr. Decsi Katalin,  igazgatónő