ERASMUS+ TANÁRTOVÁBBKÉPZÉSEK DUBLINBAN
Iskolánk tanárai az újabb sikeres Erasmus+ projektnek köszönhetően a nyár folyamán írországi továbbképzéseken vettek részt a dublini Europass Teacher Academy szervezésében. A 15 hónapos projekt „Language Awareness and Environmental Consciousness on the Green Path to 21 st Century Europe” („Nyelvileg felkészülten és környezettudatosan a 21. század Európájába”) címmel egyrészt a környezettudatos nevelésre fekteti a hangsúlyt, másrészt a tanári kar angol nyelvtudásának fejlesztésére irányul, hogy a jövőben egyre több kolléga kapcsolódhasson be nemzetközi Erasmus+ projektekbe.
A projekt keretén belül Galo tanárnő, iskolánk Erasmus+ koordinátora „Learning and Acting for a Better Future” elnevezésű, környezettudatossággal kapcsolatos tanártovábbképzésen vett részt a dublini Europass Teacher Academy oktatóközpontban. Az egyhetes tanfolyamon a világ minden tájáról érkező tanárok innovatív oktatási módszereket sajátítottak el azzal kapcsolatban, hogyan lehet hatékonyan beépíteni a környezettudatosságot az iskola mindennapi életébe nemcsak a környezetvédelmi nevelés keretein belül, hanem a mindennapokban is. A tanfolyamon résztvevő tanárok megismerkedtek az ökoszisztémát fenyegető legjelentősebb veszélyekkel, stratégiákat tanultak arra, hogyan neveljék diákjaikat a környezet tiszteletére. Lehetőségük nyílt gyakorlati angoltudásukat fejleszteni, elsajátítani a pedagógiai és a zöld témakörhöz kapcsolódó angol szókincset és kicserélni tapasztalataikat a külföldi kollégákkal. A továbbképzésen elsajátított innovatív ötletek és módszerek beépülnek iskolánk ökostratégiájába a 2023/2024-es tanévben, illetve a 2024 februárjában beadandó diákmobilitási Erasmus+ ökoprojekt pályázati anyagába is.
Pézman Enikő tanárnő az Europass Teacher Academy haladó szintű angol nyelvtanfolyamán vett részt, ahol nemzetközi tanárcsapatban a résztvevők magabiztosságot szereztek az angol nyelv használatában, valamint az elsajátított pedagógiai szakszókincset gyakorolhatták is, párbeszédet folytattak külföldi kollégáikkal a tanárokat érintő témákról. A tanfolyam egyik fő hozadéka, hogy a résztvevők a jövőre nézve további tartós kapcsolatokat szerezhettek, hogy a tanfolyam elvégzése után is folytathassák az angol nyelv gyakorlását, illetve ezen kapcsolatok későbbi Erasmus+ projektek alapját is képezhetik majd.
A képzések keretén belül tanáraink felfedezték a helyi kultúrát, megismerték az ír történelmet valamint a külföldi tanárkollégákkal való szoros együttműködésnek köszönhetően megismerték azok kultúráját, nyelvét, országuk iskolarendszerét, és tapasztalatot cseréltek a pedagógiai gyakorlatot illetően. Nagy köszönet illeti az Európai Uniót, amely lehetővé tette tanárainknak a képzéseken való részvételt, valamint biztosítja az anyagi fedezetet a projekttevékenységek megvalósulásához a következő tanévben!
Galo Lukács Tímea
a projekt koordinátora
17