• PROJEKTTERMÉKEK – ERASMUS+ PROJEKT - KA229

A „Climate and Threats on Cultural Heritage” projektünk során a projekttevékenységek beépültek a partneriskolák tantervébe, a projektben érintett tantárgyak a következők voltak: biológia, kémia, földrajz, angol nyelv, technika, történelem, képzőművészeti nevelés és informatika. A diákok havonta különféle témaköröket (pl. megújuló energiaforrások, pazarlásmentes fogyasztás, energiatakarékosság stb.) jártak körül a tanórákon, a megszerzett ismeretekből angolul prezentációt készítettek, majd videókonferencia keretén belül kutatási eredményeiket bemutatták külföldi diáktársaiknak.

A környezettudatosságra és a fenntarthatóságra törekvés megjelent az iskolai környezetben is: az iskolánk területén elhelyezett szelektív hulladékgyűjtők és komposztáló ládák elősegítették az ökológiai szemléletű gondolkodás kialakítását. A diákok bekapcsolódtak a környezetvédelemmel kapcsolatos iskolai és városi rendezvényekbe (pl. Víz napja), iskolánk pedagógusai közül pedig többen részt vettek a „Fenntarthatósági témahét” elnevezésű továbbképzésen Budapesten, ahol olyan innovatív, komplex tanulásszervezési módszereket (pl. témanap, projektmódszer)  sajátítottak el, amelyek újszerű, a diákok saját élményein és tapasztalatain alapuló  ismeretszerzését támogatják. A pedagógiai munkában előtérbe került a komplex tanulás-szervezési formák használata a fenntarthatóságra nevelés érdekében (pl. témanap, projektmódszer).

A nemzetközi együttműködés eredményeként a projektben résztvevő tanárok elkészítettek egy 12 óratervet tartalmazó oktatási segédanyagot, amely a partnerországok kulturális és természeti örökségének védelméhez kapcsolódik, a diákok pedig több könyvecskét állítottak össze angol nyelven (I Am Preserving, Saving the Planet), amelyek hasznos, gyakorlati tanácsokat tartalmaznak arra nézve, miként csökkenthetjük ökológiai lábnyomunkat a mindennapokban.

A PROJEKT TERMÉKEI LETÖLTHETŐEK PROJEKTÜNK HONLAPJÁN VALAMINT ITT AZ OLDAL ALJÁN:

CATCH-I-Am-Preserving.pdf

CATCH-Saving-The-Planet.pdf