• Kedves Szülők!

Iskolánkon 2022. február 1-től lehetőség van iskolapszichológus szolgálatait igénybe venni. Matus Márta pszichológus minden pénteken reggel 8 órától 14 óráig a diákok rendelkezésére áll.

Az iskolapszichológus munkájának alapvető célja, hogy szaktudásával segítse az iskola nevelő-oktató munkáját, növelje hatékonyságát, mind a megelőző mind a problémamegoldó tevékenységével.

Néhány kiemelt terület, amelyben az iskolapszichológus segíthet:

• tanulással kapcsolatos nehézségek, tanulási motiváció, tanulási sikeresség támogatása

• stresszkezelés, szorongás, teljesítményszorongás

• beilleszkedési nehézségek, viselkedés, társas kapcsolatok segítése

• társakkal való kapcsolati problémák, kapcsolati-, kommunikációs készségek javítása

• konfliktusok kezelése, kortárs bántalmazás kezelése, megelőzése

• érzelmi, indulatkezelési nehézségek

• az iskolai szabályokhoz való alkalmazkodás, viselkedési problémák

• az osztályközösség, a gyerekek közötti kapcsolatok segítése

• a közösséget érintő kritikus helyzet kezelése, feldolgozás segítése

• alapvető pszichológiai/mentálhigiénés ismeretek átadása, pszichoedukáció

• tehetséggondozásban, pályaorientációban való közreműködés

A konzultációt kezdeményezhetik a pedagógusok, a diákok vagy a szülők is. A tanácsadás és a konzultáció lehet egyszeri, vagy akár több alkalmas és rendszeres is. A személyes tanácsadás mindig négyszemközt zajlik, és pszichológusként a rá bízott bizalmas információkat kötelessége megőrizni.

Az iskolán működő inkluzív team egy újabb taggal erősödött. Kérem, forduljanak hozzá bizalommal!