• ÖSZTÖNDÍJPROGRAM

A gútai Nagyboldogasszony Egyházi Iskolaközpont diákjait támogatásban részesíti évente kétszer a gútai Palkovich Viktor Társulat.

A társulat megalakításának gondolata azon megfontolásból született, hogy Palkovich Viktornak, a Gútán egykor tevékenykedő jelentős egyházi személyiségnek tettei ismertté váljanak a gútai lakosság körében, s szellemisége követendő példaként legyen ápolva a gútai köztudatban. A társulat célkitűzései között szerepelnek olyan nemes törekvések, mint: a keresztény értékek, kulturális hagyományok őrzése, a keresztény ifjúság művelődésének támogatása, a keresztény és nemzetiségi identitás megőrzése és megerősítése a gútai régióban, euro-regionális kapcsolatok létrehozása és ezen kapcsolatok, valamint együttműködések ápolása,  a gútai egyházi intézmények infrastruktúrájának és fejlődésének támogatása, szociális segítségnyújtás az egyházi iskolákat látogató diákok számára, a helyi és régióbeli civil szervezetekkel, alapítványokkal való együttműködés,  publikációk kiadása.

A társulat az ösztöndíjak forrásaként részben felhasználja Dr. Palinay Gyula hagyatékának egy részét, amelyet ezzel céllal adományozott a társulatnak az adományozással megbízott Szabó Ernőné, született Hrotkó Ildikó és Gyulassy Györgyi, született Hites Györgyi.

A társulat ösztöndíj formájában valósítja meg a diákok támogatását. Az Ösztöndíjra jelölést az iskola osztályfőnökeinek ajánlása alapján az iskola igazgatója közvetíti a társulat elnökségi tanácsa felé. Az elnökségi tanács dönt az ösztöndíj odaítéléséről. Az ösztöndíj évente kétszer   kerül kiosztásra. Az ösztöndíjra jelölés kritériumai között szerepelnek a következő tényezők: nagycsalád tagja, vagy hátrányos anyagi helyzetben élő család gyermeke és kiváló tanulmányi eredménnyel rendelkezik vagy tehetséges valamilyen területen, beutazó.

Az ösztöndíj értéke függ a diák tanulmányi eredményétől.

Az ösztöndíj átadásának feltétele a személyes jelenlét. Az ösztöndíjat a gyermek veszi át, a szerződést a szülő írja alá.  Az  ösztöndíjak átvételének alkalmai a társulat évi közgyűlése illetve a tanévzáró szentmise.