• ERASMUS+ PROJEKTTALÁLKOZÓ A NAGYBOLDOGASSZONY EGYHÁZI ISKOLAKÖZPONTBAN

         

        2022. október 9-14. között a Nagyboldogasszony Egyházi Iskolaközpontba látogattak az intézmény külföldi partneriskoláinak delegációi, hogy részt vegyenek a Climate And Threats on Cultural Heritage” („A klímaváltozás hatása kulturális örökségünkre”) elnevezésű Erasmus+ projekt immár 4. projekttalálkozóján. Az iskola gazdag programmal várta a szerb, olasz, lengyel, török és spanyol testvériskola 32 diákját és 13 tanárát, akik a projekthét alatt megismerték városunkat, annak természeti és kulturális örökségét, valamint a projekt zöld témájához kapcsolódó angol nyelvű foglalkozásokon vettek részt az iskola diákjaival karöltve.

        A projekttalálkozó hivatalos nyitórendezvényén Galo Lukács Tímea, a projekt koordinátora köszöntötte a török, olasz, spanyol, szerb és lengyel partneriskolák küldöttségeit, majd Tóth Árpád igazgató úr és Horváth Árpád polgármester úr üdvözlő szavai után az egyházi iskola diákjai tartottak előadást Gútáról és az iskoláról. Rövid városnéző séta után a projekt témájához kapcsolódva Riflik Zsolt interaktív előadása következett a klímaváltozás negatív hatásairól térségünkben. A rendkívül élvezetes és interaktív előadás kiváló nyitóprogramnak és vitaindítónak bizonyult, az előadás után a diákok természetvédelemmel kapcsolatos projektfoglalkozáson vettek részt.

        A nap hátralévő részét a Vermes tanyán töltötték a vendégdiákok és tanáraik, ahol meghallgatták Vermes István törzsfő előadását a honfoglalás kori magyarok életmódjáról a farmon található jurtában, majd személyesen is kipróbálhatták az íjászkodást, lovaglást és egyéb honfoglalás kori aktivitásokat. A hagyományos magyar gulyás után a Hárompatak zenekar közreműködésével táncház következett, ahol Angyal Réka Sára vezetésével a résztvevők moldvai és magyar táncokat tanultak. Üde színfoltja volt az estnek a gútai sortáncosok táncbemutatója, akik ízelítőt adtak a vendégeknek a magyar néptánckultúrából. Az est nagyszerű hangulatban telt, mindenki ropta a táncot éjfélig.

        A projekthét során a külföldi vendégek az egyházi iskola diákjaival és tanáraival karöltve ellátogattak Komáromba és Pozsonyba is. Komáromban megismerkedtek a város történelmével és főbb látványosságaival egy kellemes városnéző séta keretén belül. Ezt követően az Európa - udvarban interaktív kvízjátékban vettek részt az Erasmus+ csapatok, majd ellátogattak a komáromi erődbe. A vendégdiákoknak és tanáraiknak különleges élmény volt megismerni a kettészakított város gazdag történelmét, és felfedezni a Közép-Európában egyedülálló erődrendszert. A projekttalálkozó során a külföldi delegációk ellátogattak a fővárosba is, ahol angol nyelvű idegenvezető segítségével megismerkedtek Pozsony főbb látványosságaival.

                    A projekthét záróeseménye az Erasmus+ oklevelek ünnepélyes átadásával indult, majd a vacsora után elkezdődött a fergeteges hangulatú diákbál angol, magyar, olasz, szerb, lengyel, török és spanyol slágerekkel fűszerezve. Az est különleges programpontja volt a közös éneklés. A nemzetközi csapat a Pink Floyd híres slágerét, a The Wall-t énekelte, melynek szövegét spanyol projektkoordinátor írta át az Erasmus+ projektre vonatkoztatva:

         

        „We don’t need dull education

        we just need some place to go

        We want Erasmus in the classroom

        Teacher, please, dont leave me home

        Hey, teacher, take us all abroad!

        All in all is just another trip round the world!”

         

        A diákbál fájdalmas része volt a búcsúzás, hiszen másnap a partneriskolák delegációi hazaindultak országaikba. A Nagyboldogasszony Egyházi Iskolaközpont diákjai és tanárai felejthetetlen pillanatokat töltöttek együtt a külföldi kollégákkal és diákokkal, izgalmasabbnál izgalmasabb programokban volt részünk. A diákok rengeteget tanultak a nemzetközi projekt során, nemcsak angoltudásunk, hanem történelmi és kultúrtörténeti ismereteink is bővültek, de ami a legfontosabb, életreszóló barátságokat kötöttek. Az Erasmus+ projektnek köszönhetően kinyílt előttük a világ, más országokból érkező és más kultúrkörhöz tartozó diákokkal találkozhattak, s ezáltal nyitottabbak lettek más nemzetek és kultúrák iránt. A projekthét teljes költségét az Európai Unió fedezte. Az iskola diákjai márciusban Szerbiába, majd májusban Spanyolországba utaznak, hogy részt vegyenek az Erasmus+ projekt következő projekttalálkozóin.

         

    • Kontakty

      • Cirkevná spojená škola Panny Márie
      • riaditeľstvo / igazgatóság +421 911 809 018 ekonomické oddelenie +421 911 795 329 vedúca školskej jedálne +421 911 806 983
      • Brnenské námestie č. 15, 946 03 Kolárovo Slovakia
      • 31825729
      • 2021015887
  • Fotogaléria

      zatiaľ žiadne údaje